- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
Transform your terrace or garden into an open-air dining area. This is the small type of Nairobi Rattan Dining Table Set.
The plastic mesh is made of weather resistant poly rattan, the frame of aluminum and the seat upholstery of a mix of water repellent cotton / polyester, removable and washable.
| Table length | Medium Table |
| Upholstery Color | Beige |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Mix Braun |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 5 cm |
| Order number: | 114 |
| seat height | 48 cm |
| table | 180x90x75 cm (L/T/H) |
| chair | 86x46 cm (L/T) |
- 1x table
- 4x chair
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
Dieses Produkt wurde noch nicht bewertet. Sie haben das Produkt bereits gekauft und erhalten? Dann würden wir uns über Ihre Bewertung freuen!
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.



































