- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
With a purchase of a rattan lounge Tranquillo the sommer can come. This quality wicker garden furniture invites to sit together in the garden or on the balcony
The rattan lounge is held together with connecting clips. Through its lightweight aluminum frame it allows easy transport of the garden furniture or to place it to another place.
Practically the cushion covers are removable and washable.
Goodie
4 decoration pillows in beige with
a value of CHF 29.- each and a cushion cover set sand brown valued CHF 590.-.
| Upholstery Color | Beige |
| Number of seats | 8+ people |
| Lounge shape | Corner lounge, Modular lounge |
| Lounge-Serie | Bermuda Lounge |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Black |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 10 cm |
| Order number: | 200 |
| corner sofa | 90x90x73 cm (L/T/H) |
| middle sofa | 70x90x73 cm (L/T/H) |
| sidetable | 60x45x48 cm (L/T/H) |
| armchair | 90x90x73 cm (L/T/H) |
| coffee table with cushion | 110x60x32 cm (L/T/H) |
- 3x corner sofa
- 3x middle sofa
- 1x sidetable
- 1x armchair
- 1x coffee table with cushion
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
Dieses Produkt wurde noch nicht bewertet. Sie haben das Produkt bereits gekauft und erhalten? Dann würden wir uns über Ihre Bewertung freuen!
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.

































