Milano Lounge Set black
- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
This modern and breezy rattan lounge is ideal to spend some relaxing hours with family and friends on your terrace.
High-quality synthetic weave makes this garden furniture weatherproofed.
This Rattan Sofa Set is good to try different variations in your garden. You can move the rattan elements in various positions.
Goodie
2 beige armrest cushions worth CHF 49.- each.
| Upholstery Color | Beige |
| Number of seats | 8+ people |
| Lounge shape | Corner lounge, Straight lounge, Modular lounge |
| Lounge-Serie | Selection Lounge |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Black |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 10 cm |
| Order number: | 513 |
| coffee table | 125x75x40 cm (L/T/H) |
| lounge corner right | 139x89x72 cm (L/T/H) |
| lounge corner left | 139x89x72 cm (L/T/H) |
- 1x Corner Sofa Left
- 1x Corner Sofa Right
- 2x Bench
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
5.0
- 5 1
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
schönes Set
Die Lounge ist schön verarbeitet und wetterbeständig. Zudem können die Überzüge abgenommen und gewaschen werden. Wir sind rundum zufrieden mit der Lounge
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.





















