- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
The 4 - part Napoli lounge is a new product in our assortment. The lounge has few elements but offers plenty of space to sit and relax. The adjustable table gives you the opportunity to enjoy a cozy dinner with your family and friends. You want to add more pieces to the lounge? No problem, it is possible to order individual parts. Our furniture is produced by handwork with lots of attention to the detail. The fluffy cushions guarantees you cozy hours.
High-quality synthetic weave makes this garden furniture weatherproof. You can move the rattan elements in various positions.
| Upholstery Color | Beige |
| Number of seats | 6–7 people |
| Lounge shape | Corner lounge, Straight lounge, Modular lounge |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Black |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 10 cm |
| Order number: | 918 |
| coffee table | 125x75x40 cm (L/T/H) |
| lounge corner right | 139x89x72 cm (L/T/H) |
| lounge corner left | 139x89x72 cm (L/T/H) |
| table | 115x75x37/70 cm (L/T/H) |
| overall dimension | 278x89x72 cm (L/T/H) |
- 1x coffee table
- 1x lounge corner right
- 1x lounge corner left
- 1x table
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
Dieses Produkt wurde noch nicht bewertet. Sie haben das Produkt bereits gekauft und erhalten? Dann würden wir uns über Ihre Bewertung freuen!
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.











