Kennedy Rattan Lounge black
Nur noch 1x auf Lager
- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
The sublime Kennedy Lounge consists of 4 pieces and adds a refined and airy look to your terrace or garden.
This garden furniture includes 1 x 2-seater sofa, 2 x wide armchairs and a coffee table with a glass top. The robust poly rattan weave is weather resistant, and the lightweight aluminium frame allows for easy transport. The seat cushion covers are removable and washable.
Goodie
4 decorative pillows in black
worth CHF 29.- each.
| Upholstery Color | Black |
| Number of seats | 4–5 people |
| Lounge shape | Straight lounge |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Black |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 10 cm |
| Order number: | 94 |
| armchair | 76x78x58 cm (L/T/H) |
| sofa | 165x78x58 cm (L/T/H) |
| table | 125x64x33 cm (L/T/H) |
- 2x armchair
- 1x sofa
- 1x table
5.0
- 5 1
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
optimale Grösse
Die Lounge hat eine optimale Grösse, ist bequem und bringt etwas Ferienstimmung auf unsere Terrasse. Wir haben jeden Tag Freude an unserem Kauf
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
