Broadway Rattan Lounge natural round
- Kreditkarte
- PostFinance
- Barzahlung
- TWINT
- Vorkasse
Get inspired to create the perfect outdoor space for entertaining with this stylish Brodaway corner group garden sofa. This modern rattan lounge is ideal for cityscape or countryside relaxation.
High-quality synthetic round wicker in a nice natural look, makes this garden furniture weatherproof.
| Upholstery Color | Sand Brown |
| Number of seats | 6–7 people |
| Lounge shape | Corner lounge, Modular lounge |
| Lounge-Serie | Broadway Lounge |
| Material | Wicker |
| Rattan color | Natural |
| Frame | Aluminum (stainless) |
| Thickness seat pad | 10 cm |
| Order number: | 426 |
| corner sofa | 86x86x64 cm (L/T/H) |
| middle sofa | 75x86x64 cm (L/T/H) |
| coffee table | 75x75x32 cm (L/T/H) |
| stool | 75x75x32 cm (L/T/H) |
| overall dimension | 247x236 cm (L/T) |
- 2x corner sofa
- 2x middle sofa
- 1x coffee table
- 1x stool
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.
4.5
- 5 0
- 4 1
- 3 0
- 2 0
- 1 0
Schöne Lounge
Sehr bequeme und robuste Lounge. Nur schade, dass Sie diese grauen Stern Zierkissen nicht mehr im Sortiment haben.
Mit dem Outdoor Lounge Planer lassen sich die Lounge Möbel bequem mittels Drag & Drop in den Lounge Planer ziehen.
Sie können spielerisch überprüfen, welche Outdoor Lounge zu Ihnen in den Garten oder auf die Terrasse passt.



















































